ارتقاء امتیاز پژوهشی

ارتقاء امتیاز ارزشیابی عملکرد پژوهشی مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی و گرمسیری زاهدان در سال های اخیر

ارزشیابی فعالیت­‌های پژوهشی دانشگاه­های علوم پزشکی کشور یکی از وظایف اصلی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که از سال 1380 به صورت آزمایشی و از سال 1381 هر ساله با استفاده از فرم‌­های مدون و دستور­العمل‌­های مربوطه صورت پذیرفته است.

ارزشیابی به عنوان فرآیندی ناظر بر جمع­ آوری نظام‌مند اطلاعات به منظور کسب شناخت جامع و کمی، بهبود عملکرد، یادگیری، پاسخگویی، برقراری ارتباطات و برنامه‌­ریزی برای آینده است. بر این اساس، ارزشیابی توانمند­ساز بخشی از چشم انداز خردورزانه ارزشیابی است که در آن مفاهیم، فنون و یافته‌­های ارزشیابی برای ارتقاء پیشرفت و بالندگی به کار گرفته می‌شود. ارزشیابی دانشگاه­های علوم پزشکی در راستای اجرای اقدام ملی شماره 11 از راهبرد کلان 1 نقشه جامع علمی کشور می‌باشد. بر اساس این راهبرد لازم است طراحی نظام کارآمد برای نظارت و ارزیابی و استقرار نظام‌های جامع رتبه بندی، به اجرا درآید.

در این خصوص قابل ذکر است که امتیاز ارزشیابی مرکز تحقیقات بیماری‌های عفونی و گرمسیری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در سال 1390، 785/25 بوده که نسبت به سال گذشته رشدی نزدیک به 70 درصد داشته است، در سال 1391 این امتیاز به 1019، در سال 1392 امتیاز به 1330/38 رسیده که بازهم نسبت به سال قبل از رشد درخور توجهی برخوردار است و این رشد قابل توجه مرهون تلاش اعضای محترم هیئت علمی مرکز در بخش‌های مختلف از جمله محور تولید دانش (انتشار مقالات در مجلات داخلی و خارجی، ارائه مقالات در همایش‌­های داخلی، خارجی و بین ­المللی و .‌.‌.) است.

امتیاز ارزشیابی مرکز در سال 1393، 1309/94 می باشد.

امتیاز ارزشیابی مرکز در سال 1394، ایندکس 15 می باشد.

فایل معیارهای ارزشیابی مرکز از سال 95

دانلود


طرح ها و اولویت های پژوهشی مرکز

محتوای مرتبط